Reģipša starpsienas izveide paša rokām
 


Reizēm nepieciešams sadalīt telpu divās, trīs vai pat četrās daļās. Protams, to ir iespējams izdarīt veidojot pamatīgas konstrukcijas starpsienu no ķieģeļiem, gāzbetona vai keramzīta blokiem. Bet tajā pašā laikā iespējams arī konstruēt metāla profilu karkasu un apšūt to ar ģipškartonu. Rezultāts funkcionālā ziņā īpaši neatšķirsies no mūrētas starpsienas, bet reģipša starpsienas izveide ir ātrāka, lētāka un vienkāršāka. Kā to izdarīt uzzināsi šajā rakstā.
 

Starpsienas izveide sākas ar sienas novietojuma noteikšanu. Visvienkāršāk to paveikt atmērot starpsienas attālumu no pretējās sienas un atzīmēt attālumu uz griestiem, tāpat atmēram starpsienas otru pusi . Kad atzīmes veiktas, tās savienojam ar taisnu līniju, ko visvienkāršāk ir paveikt uzsitot uz griestiem līniju, ar strīpsiša palīdzību, tādā veidā panākot precīzu rezultātu.

Kad līnija uzvilkta, varam pieskrūvēt pie tās metāla perimetra profilu UW. Tā kā griesti ir no betona, to piestiprinam ar dzenamo dībeļu palīdzību . Kad UW perimetrs pie griestiem piestiprināts, no tā uz sienām, ar līmeņrāža palīdzību uzvelkam taisnu, vertikālu līniju līdz grīdai. Pie sienas un uzvilktās līnijas piestiprinām UW perimetru  līdz grīdai. Kad abos starpsienas galos UW perimetri piestiprināti, tos savienojam ar taisnu līniju, izmantojot strīpsiti. Pie grīdas un šīs līnijas atkal pieskrūvējam UW perimetru, tādā veidā izveidojot starpsienas apkārtējo rāmi.

Derīgi zināt - Lai starpsiena būtu klusāka un tā nepārvadītu trokšņus no pretējām telpām, ieteicams UW profiliem, stiprinājuma vietas plaknē pielīmēt speciālu šādam mērķim paredzētu amortizācijas lentu . Šo lentu ir viegli piestiprināt, jo tai viena puse ir lipīga (kā līmlentai).
Derīgi zināt - Metāla starpsienas profili ir dažāda platuma, tā veidojot sienu 5, 7.5 vai 10 centimetrus biezu sienu. Metāla profilus piegriež ar metāla šķērēm vai leņķa slīpmašīnu.

Kad visās četrās sienas plaknēs perimetrs nostiprināts, laiks salikt starpsienas vertikālos CW profilus. Pirmais ko paveicam ir uz grīdas vai griestiem atzīmējam atzīmes ik pa 40 centimetriem - šajās vietās montēsim CW profilus . Profilus piegriežam pēc nepieciešamā garuma un tie ar galiem tiek montēti UW perimetrā  Lai profili neizkustētos, tos nostiprinām ar mušiņu skrūvju palīdzību. Tādā veidā samontējam un nostiprinam visus vertikālos CW profilus.

Kad vertikālie CW profili samontēti, izveidojam durvju ailu, starp vertikālajiem profiliem vajadzīgajā augstumā ievietojot un pieskrūvējot UW profilu. Virs durvju ailas montējam vertikālos CW profilus un tos nostiprinām. Metāla starpsienas karkass ir pabeigts.

Derīgi zināt - Lai durvju profils būtu izturīgāks un pie tā vieglāk varētu piestiprināt durvju aplodu, ieteicams durvju ailas sānu CW profiliem, no iekšpuses pieskrūvēt koka latu.

Nākošais ko paveicam, pieskrūvējam reģipsi vienas starpsienas pusē, ar metāla reģipša skrūvēm, un vajadzības gadījumā montējam starpsienā elektroinstalāciju.

Kad vienā starpsienas pusē reģipsis samontēts, laiks starpsienu piepildīt ar siltumizolāciju, šī izolācija kalpos vairāk kā skaņas izolācija. Mūsu gadījumā to piepildam ar akmens vati plāksnēs, tā ir stingra un to ir viegli piegriezt un iestrādāt. Lai siltumizolācija labi piegultu un netraucētu reģipša montāžu, arī elektroinstalācijas kabeļus iestrādājam vatē, tai izgriežot gropes.

Kad vate iestrādāta, atliek tik otrā starpsienas pusē montēt reģipša loksnes un starpsienas būvniecība ir paveikta.

Derīgi zināt - Lai starpsiena būtu izturīgāka un stingrāka, iespējams reģipsi montēt 2 kārtās, katrā starpsienas pusē, taču montējot reģipša otro kārtu, ieteicams reģipša lokšņu kārtas šuves montēt ar nobīdi, lai tās nesakristu.