Reģipša konstrukcijas izveide griestiem
 

Veicot remontu mājās vai dzīvoklī, nereti vēlamies ko interesantu un neierastu. Parasti šie jauninājumi tiek veikti, izveidojot no reģipša konstrukcijas, dažādus izvirzījumus un kastes. Cilvēkiem kas ar to nav saskārušies, šādu izvīrzījumu veidošana liekas tikai tāls sapnis - šajā rakstā ieskatīsimies, kas tad īsti lācītim vēderā...

Primkārt, nepieciešams izdomāt kāda izskatīsies gala konstrukcija. Mēs izvēlējamies izveidot reģipša kasti, kas izveidota pa telpas perimetru un stiprināta pie griestiem. Protams šī konstrukcija papildināta ar divu veidu gaismas ķermeņiem un griestu vidū uzklātu īpaša stila apmetumu.

Pirmais ar ko sākam, nosakam precīzu griestu horizontālo līmeni, līmeņa noteikšanai izmantojam lāzera līmeņrādi  un atzīmējam līnijas telpas stūros. Kad līmeņa atzīmes telpas stūros veiktas, nepieciešams atzīmēt reģipša konstrukcijas augstuma atzīmes, mūsu gadījumā tie būs 18 centimetri no griestiem. No līmeņa atzīmēm, nomērām un ievelkam līnijas reģipša konstrukcijai, visos telpas stūros. Šīs augšējās līnijas savstarpēji savienojam ar strīpsiša palīdzību. Šādi esam ieguvuši taisnu un precīzu līniju.

Pie šīm atzīmēm, pa telpas perimetru pieskrūvējam UD metāla profilu, to montējam izmantojot skrūves vai dībeļus . Kad UD profils piemontēts, nosakām un atzīmējam (uz griestiem) konstrukcijas attālumu no sienas. Mūsu gadījumā šis attālums ir 23 centimetri no sienas. Šīs atzīmes tāpat savienojam ar strīpsiša palīdzību  uzistot strīpu, pie kuras montējam UD profilu.

Sienas UD perimetrā ievietojam 29 centimetrus garu horizontālo CD profilu, savukārt tajā, ievietojam 18 centimetrus garu vertikālo CD profilu, abus profilus nolīmeņojam un savienojam ar skrūvēm. CD profili savstarpēji nav savienojami, to neļauj profilu metāla maliņa, tādēļ šo maliņu nepieciešams nedaudz atlocīt, to paveicam ar knaibļu palīdzību.

Derīgi zināt - savstarpēji savienojot metāla profilus ar skrūvēm, bieži tās nevaram ieskrūvēt, it īpaši ja profilus nepieciešams savienot precīzi, taču šo darbiņu iespējams paveikt ātrāk, ja vispirms izurbsim nelielu caurumiņu profilos.

Horizontālā CD profila galā montējam UD profilu, kuru nostiprinām ar skrūvēm. CD profilus montē 60 centimetru attālumā vienu no otra, kad tie piemontēti, visu konstrukciju nolīmeņo  un savstarpēji savieno ar skrūvēm. Līdz ar to metāla nesošais karkass ir pabeigts - laiks reģipša montāžai.

Pirmo pieskrūvējam reģipsi pie konstrukcijas apakšējās daļas, pāri ejošo reģipša daļu, precīzi nogriežam ar rokas zāģi. Pēc tam pieskrūvējam augšējās horizontālās un augšējās vertikālās reģipša loksnes. Pirms montējam pēdējo gala loksni, nepieciešams ar špakteļmasu noklāt augšējo vertikālo loksni, jo pēc gala loksnes montāžas to būs grūti paveikt.

Tā kā konstrukcijā tiks izvietoti gaismas ķermeņi kas apgaismos griestus, tad nolēmām tos padarīt interesantākus, ar savdabīga apmetuma palīdzību.

Kad apmetums uzklāts un vertikālā daļa nošpaktelēta, montējam konstrukcijas gala loksnes. Visu konstrukciju noklājam ar špakteļmasu, un konstrukcijas ārējā malā lietojam metāla stūri, kuru pārklājam ar špakteļmasu. Špakteļmasu uzklājam vairākās kārtās, pēc nožūšanas noslīpējam. Lai gala loksnes mala būtu līdzena, tai piemontējm PVC logiem paredzēto reģipša stiprinājuma plastmasas līsti.

Beigās visu konstrukciju nokrāsojam  un ievietojam gaismas ķermeņus. Apkšdaļā ievietojām 12 voltu sprieguma 35 watu spuldzītes, savukāt aukšdaļā ziemasvētku rotājumu gaismas cauruli, sarkanīgā krāsā .

Gala rezultātā esam ieguvuši skaistus griestu izvirzījumus, kas ne tikai kalpo kā telpas dekoratīvs papildinājums, bet arī nodrošina to ar gaismu. Telpai nepieciešamo apgaismoju nodrošina 12 voltu apakšējās lampiņās, savukārt romantisku apgaismojumu vakaros rada augšā ievietotais gaismas kabelis.

 

 
Piekaramo griestu montāža paša spēkiem

 

Piekaramo griestu montāža ir viena no visvieglāk uzstādāmajām griestu konstrukcijām, taču cilvēkam kurš ko tādu paveiks pirmo reizi savā dzīvē, tā var sagādāt pietiekami daudz problēmu, nezināšanas dēļ. Kā jau katrā darbā, arī šeit ir savi knifi, lai uzzinātu kādi tie ir,  tev jāizlasa šis raksts.

 

                                 Piekaramo griestu montāža

   1.Solis

Piekaramo griestu montāža sākas ar telpas griestu līmeņa noteikšanu. Līmeni iespējams noteikt daudz veidos, bet strādājot iekštelpās to visvienkāršāt ir paveikt lietojot lāzera līmeņrādi. Uzstādam lāzera līmeņrādi telpas vidū un veicam atzīmes visos četros telpas stūros. No šīm veiktajām atzīmēm, nosakam nepieciešamo griestu augstumu, nomēram un atzīmējam griestu augšdaļā.
 

                                                    2.Solis

Kad atzīmes veiktas, tad nepieciešams augšējās atzīmes savienot ar taisnu līniju, to visvienkāršāk ir paveikt ar strīpsiti, uzsitot strīpu uz sienas un savienojot līnijas. Šādi uzsitam līnijas visā telpas perimetrā.
 Derīgi zināt - Strīpsitī atrodas aukla un krāsains pulveris, izvelkot auklu no strīpsiša korpusa, auklai ir pielipis pulveris, pieliekot auklu pie punkta A un B, auklu nostiepjam un to vidū atvelkam no sienas. Auklai atsitoties pret sienu, tiek uzsista taisna un precīza līnija.
 

           3.Solis        

Kad līnijas uzsistas, virs tām pieskrūvējam iekaramo griestu L veida perimetru. Perimetru montējam ar skrūvēm vai dībeļiem, mūsu gadījumā sienas ir veidotas no metāla karkasa, kas apšūts ar ģipškartona loksnēm, tādēļ perimetru skrūvējam ar metāla skrūvēm, pie metāla sienas karkasa.

Lai perimetra līstes stūru savienojums izskatītos labāk, to piezāģējam stūrī 45 grādu lenķī. Perimetru piegiežam izmantojot metāla šķēres vai leņķa slīpmašīnu.

 

                                                       4.Solis    

Kad perimetra līstes montētas, laiks ķerties pie nesošo līstu montāžas. Šīs līstes ir 3.50 metrus garas, taču tās galos ir speciāli savienojumi, tādēļ tās pēc vajadzības iespējams savienojot pagarināt. Nesošo līstu montāža ir viens no visvarīgākajiem soļiem, jo nepieciešams aprēķināt  griestu laukumu, lai plāksnītes būtu vienāda izmēra abās pretējās sienas pusēs.

Noderīgi zināt - nepieciešams precīzi nomērīt un aprēķināt, gan līstu garumu, pirms tās galos piegriežam, gan to novietojumu no sienas.

Atbalsta līstes liekam ar 120 cm distanci vienu no otras un tās pie griestiem piestiprinām ar metāla drāts palīdzību vai speciāliem stieples stiprinājumiem , kuru augstumu ir vienkārši regulēt.

 

 5.Solis

Kad nesošās līstes piestiprinātas, laiks montēt šķērslīstes. Šķērslīstēm ir divi garumi, 120cm un 60cm garas, starp nesošajām līstēm montējam 120 cm garās līstes ar 60 cm atstarpi vienai no otras.

Kad 120 cm garās šķērslīstes montētas, starp tām saliekam 60 cm garās šķērslīstes, tā veidojot 60x60 cm lielus kvadrātus.

Sānu malās šķērslīstes piegriežam un montējam vadoties pēc nepieciešamā garuma.

Noderīgi zināt - Šķērslīstes savstarpēji un nesošajā profilā stiprinās ar galiem, tos iemaucot pretēji novietotā profila sānu atverē.

 

 6.Solis

Kad griestu karkass ir izveidots, laiks salikt mikrošķiedras plāksnes. Pirmās plāksnes piezāģējam un saliekam sānu malās.

Plāksnes piezāģējam ar rokas zāģi, bet tās iespējams arī piegriezt ar papīra nazi.

Kad savietotas sānu plāksnes, montējam arī vidū esošās plāksnes, līdz ar to griestu montāža ir pabeigta un varam priecāties par gatavo rezultātu.